22 Mayıs 2014 Perşembe

** Montessori yöntemi ile oyuncak dolabı yerleştirme10 aylık bir fıstığın dolabı.Dolap montessori yöntemine göre yerleştirilmiş. Her şey onun alabileceği yerde.

Aslında en güzeli bu ocukların oyuncaklarının ya da kitaplarının onların uzanamayacağı ya da yetişemeyeceği yerlere koyulmasından nefret ediyorum.Onların onun zaten bırak istediği gibi oynasın,kullansın.Belki yırtacak belki kıracak dökecek ama zamanla her şeyi öğrenecek zaten.Yaşayarak öğrenecek bu kuzular belki oyuncağını yere atacak sonrasında bakacak ki boomm oyuncak kırıldı.Bu onun hoşuna gidip aynısını tekrarlama olasılığı çok yüksek ilk başlarda ama zamanla onu atmaması gerektiğinin farkına varacak.


Belki kitaplarının sayfalarını yırtacak ki mutlaka olacak bişey bu bence.Ama sonrasında yırtılan kitabın sayfalarını birlikte yapıştıracaksınız ve bunun doğru olmadığı kitabımı yırtarsa ona hikaye anlatamayacağınızı vsss şeklinde ona anlatır ve konuşursanız bi süre sonra bundan da vazgeçiyorlar.Bunlar 21 aylık oğlumla edindiğim tecrübelerim.

Bu dolap yerleştirme şekli fikir olabilir diye düşündüm.

Bebişleirnizle sağlıklı bol eğlenceli günler diliyorum :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder