3 Mayıs 2013 Cuma

** Dİş buğdayı,Diş buğdayı

Sonunda merakla beklenen o minik dişler 6 Nisanda çıktı ve beni o kadar mutlu etti ki anlatamam dişlerini görünce çığlık çığlığa çıkmış çıkmış İbrahim'in dişleri çıkmış diye nasılda bağırmıştım.Çıkmasına sevinmemin sebebi ballı kaymağım aylardır ağrı çekiyordu hele dişlerin çıkmasına yakın ne buluyorsa ağzına götürüp çıkacak diş yerlerini kaşıyordu minnağım. evde taze soğan pırasa bırakmadı tonton. bazı zamanlarda ağrı şiddetlenince çok huysuzlanıyordu sürekli mız mızlanıp ağlıyordu o zamanlarda eline yeşil soğanın ve pırasanın beyaz kısmını kesip veriyordum onlarla nasılda kaşıyordu diş yerlerini artk pırasa ve soğanlar paramparça bi hale geliyorlardı sonrasında biraz sakinlişip emiyordu. Oğluşum biraz kokulu oluyordu ama hiç değilse rahatlıyordu yavrum. Dİşlerinin çıkmasına bikaç gün kala  artık oturduğumuz sandalyeleri masayı bile ısırmaya kalkmıştı.Dİşlerin çıkmasına yakın teyzesindeydik Teyzesi izin verde oğluşum bi kerecik ısırsın sandalyelerini diyordum :))


Oğluşumun dişleri 6. ayını bitirdi ve 6 gün sonra minik dişleri çıktı. Dişlerin çıkmasıyla beni hem sevinç hemde telaş sardı :) Çünkü aylar öncesinden beri diş buğdayı hazırlıklarına başladım.Memleketten uzakta olduğumuz için oğluşuma hiç bişeyle yapamadım 40 mevlüdü okutamadım mesela :(( o yüzden diş buğdayı yapmayı çok istiyorum. Diş buğdayı partisinde dağıtmak için diş şeklindeki magnetleri ve onları koyacağımız hediye kutularını hazırlayalı aylar olmuştu ve artık vakti geldi.Allah kısmet ederse 15 mayısta memleketimize gideceğiz ana-oğlan orada kutlarız artık :))

Hediyeleri tamamladık bu defa yapacağım mamalara sıra geldi şimdi onları ve süslemeleri araştırıyorum. annelere durmak olmaz gece gündüz araştırma içindeyim bakalım zaman gittikçe daralıyor Allah kısmet ederse memleket dönüşü diş buğdayı partimizin ayrıntılarını paylaşırım inş.gerçi biz diş buğdayı yapana kadar belkide üst dişleri çıkar.Şu aralar yine huysuz ve huzursuz minnağım sürekli üst dişleri kaşınıyor diş yerleri belli olmuş hayırlısıyla bide onlar çıksaydıda biraz rahatlasaydı kuzum.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder